استفاده از فالوور و لایک تقلبی یا فیک و انجام رفتارهای ربات‌گونه، 3 اشتباه رایج در اینستاگرام
استفاده از فالوور و لایک تقلبی یا فیک و انجام رفتارهای ربات‌گونه، 3 اشتباه رایج در اینستاگرام

استفاده از فالوور و لایک تقلبی یا فیک و انجام رفتارهای ربات‌گونه، 3 اشتباه رایج در اینستاگرام، اینستاگرام بستری است برای بازاریابی محتوایی. تجربه نشان داده که برای بازاریابی به وسیله محتوا، تنها چیزهایی که نیاز دارید، تداوم، حفظ کیفیت و صبر است. این سه عامل در کنار هدف‌گذاری منطقی و کنترل و ارزیابی عمکلردتان در طول زمان باعث خواهد شد تا رفته رفته در این فضا رشد کنید و دیده شوید. باز هم تاکید می‌کنیم که به سراغ میانبرهایی که افراد مختلف پیشنهاد می‌کنند نروید! الگوریتم اینستاگرام هر روز باهوش‌تر از دیروز است و تنبیهاتش هر روز سختگیرانه‌تر از دیروز! 

این یکی دیگر از به اصطلاح میانبرهایی است که به صورت کامل توسط اینستاگرام مسدود شده و انجام دادنش عواقب تلخی را به همراه خواهد داشت! در گذشته کاربران زیادی وجود داشتند که به بهانه‎‌های مختلفی در شروع فعالیت خود از فالوور فیک استفاده می‌کردند.

این را در نظر داشته باشید که الگوریتم اینستاگرام بر اساس تعامل مخاطبان به صفحه شما امتیاز می‌دهد. یعنی اگر پست‌های شما میزان تعامل خوبی داشته باشند، اینستاگرام نتیجه می‌گیرد که پست شما محبوبیت مناسبی بین کاربران داشته و در نتیجه آن را به دیگران پیشنهاد می‌دهد. فالوور فیک تعاملی نزدیک به صفر را با شما خواهد داشت! در واقع نه تنها به رشد شما کمک نمی‌کند، بلکه مانعی بزرگ بر سر راه دیده شدن پست‌های شما خواهد بود.

علاوه بر آن استفاده از فالوور فیک، در صورتی که توسط ربات‌های اینستاگرام تشخیص داده شود، جریمه‌های مختلفی از جمله شدوبن و بسته شدن موقت یا دائم صفحه‌تان را در پی خواهد داشت!

استفاده از لایک تقلبی یا فیک!

شاید بعضی‌ها بگویند:« از فالوور فیک استفاده می‌کنیم، تعامل فیک هم با لایک تقلبی می‌سازیم!» در جواب آن باید گفت که در نهایت هدف شما برای فعالیت در اینستاگرام چیست؟ می‌توانید از ربات‌ها خواهش کنید از شما به صورت فیک خرید هم بکنند؟! علاوه بر آن باز هم این خطر را در نظر بگیرید که اگر این اقدامات از سوی الگوریتم اینستاگرام شناسایی شود، حتما با جریمه‌های سنگینی رو به رو خواهید شد.

انجام رفتارهای ربات‌گونه

علاوه بر استفاده از فالوور یا لایک فیک، رفتارهای ربات‌گونه دیگری وجود دارد که اگر آن‌ها را انجام دهید، ممکن است شما را با ربات اشتباه بگیرند! مثلا اینکه یک متن تکراری را در دایرکت به ده‌ها نفر ارسال کنید. یا زیر پست صفحات مختلف پشت سر هم کامنت‌های تکراری بگذارید. یا در یک بازه زمانی کوتاه، تعدادی بسیار زیادی از پست‌های صفحات مختلف را پشت سر هم لایک کنید! همه این رفتارها ممکن است باعث جریمه‌های مختلف اینستاگرام شوند.

در ادامه بررسی اشتباهات رایج در اینستاگرام، می توانید به مطالعه مقاله نداشتن Call to action، استفاده نادرست از هشتگ‌ها و شرکت در کمپین‌های کم اثر، 3 اشتباه رایج دیگر در اینستاگرام نیز بپردازید.